2016. július 06.
Az online sajtó hírei a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemről 2016. június 29 - július 06. között.
2016. június 24. Kihirdették az MTA szakmódszertani pályázatának nyerteseit
Benedek András, az MTA doktora, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Gazdaság- és Társadalomtudományi Kar Alkalmazott Pedagógia és Pszichológia Intézet Műszaki Pedagógia Tanszékének tanszékvezető egyetemi tanára arra vállalkozik, hogy a közoktatási rendszerben és az iskolai rendszerű szakképzésben alkalmazott oktatási módszerek elemzése alapján új eljárások fejlesztésével, a pedagógusképzésben történő alkalmazásával és gyakorlati bevezetésével az iskolai tanulást segítő módszerek kutatásához és fejlesztéséhez járuljon hozzá.
http://mta.hu/mta_hirei/kihirdettek-az-mta-szakmodszertani-palyazatanak-nyerteseit-106630
2016. június 30. A BME legjobb tanárai tanítják a kicsiket
Idén újra elindult a BME Gyerekegyetem, két turnusban csaknem 700 gyermek hallgat előadásokat és vesz részt kiscsoportos foglalkozásokon. Mennyi idő alatt árasztaná el Budapestet egy nagy árvíz? Mikor várható ilyen? Miért sós a tenger? Mi az a cunami? Miből van a vörösiszap, és miért szakadt át a gát Kolontáron? – záporoztak a kérdések Józsa János felé a gyerekegyetem nyitónapján, amelynek első előadásán a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (BME) rektora a víz erejéről beszélt.
http://www.edupress.hu/index.php/ajanlo/597-a-bme-legjobb-tanarai-tanitjak-a-kicsiket
További megjelenések:
http://realzoldek.hu/modules.php?name=News&file=article&sid=4415
2016. június 30. Innovatív talajjavítás bioszénnel
Bacsárdi Szilvia és Máté Rózsa a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem fiatal kutatói a fenntartható mezőgazdaság és környezeti kockázatmenedzsment két kiemelt jelentőségű problémakörével, a talajjavítás és talajvédelem, illetve a hulladékhasznosítás témakörével foglalkoznak. Tudományos munkájuk kiemelt célja az innovatív talajjavítási technológia megalapozása bioszénnel, amellyel elnyerték a K&H a fenntartható agráriumért ösztöndíjpályázat TDK kategóriájának első helyezését.”
http://www.agronaplo.hu/termekinformaciok/innovativ-talajjavitas-bioszennel
2016. június 30. Állami támogatás alapozta meg az EIT Digital sikeres projektjeit
A magyar csomópont az Eötvös Loránd Tudományegyetem (ELTE) vezetésével alakult, partnere akadémiai oldalon a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (BME). ipari oldalon az Ericsson Magyarország és a Magyar Telekom.
http://webradio.hu/hirek/gazdasag/allami_tamogatas_alapozta_meg_az_eit_digital_sikeres_projektjeit
2016. július 04. Beszélő autókat fejleszt a BME
A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (BME) a CommsigniaKft.-vel közösen kutatóműhelyt hozott létre. Dr. Bokor László, a BME adjunktusa, a kutatócsoport vezetője és Takács András, a Commsignia Kft. fejlesztési igazgatója volt a vendégünk.
http://hirtv.hu/reggelijarat/beszelo-autokat-fejleszt-a-bme-1350154
2016. július 04. Európa egyik legtakarékosabb autóját győri egyetemisták építették
A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem hallgatóinak, a Paradicsom és a Shark csapatnak ugyan nem sikerült pályára lépniük, de ez nem vette el a lelkesedésüket, s az idén szerzett értékes tapasztalatok birtokában ősszel újult erővel látnak neki a felkészülésnek a 32. Shell Eco-marathon Europe-ra.
http://hvg.hu/cegauto/20160704_shell_eco_marathon_europe
További megjelenés: http://formula.hu/sim-tech/2016/07/04/jol-szerepeltek-a-magyar-diakok-londonban
2016. július 04. Életeket menthet a kis magyar startup találmánya
A kórházi fertőzések megelőzésére egyedülálló digitális berendezést fejlesztett ki egy kis magyar startup. Haidegger Tamás, aki a Műegyetemen végzett villamosmérnökként, az egészségügyi, sebészeti robotika szakembere.
http://nol.hu/tud-tech/eleteket-menthet-a-kis-magyar-startup-talalmanya-1622291
2016. július 05. Tele van magyar cuccal a Philae űrszonda
Az űreszközök fejlesztésében komoly részt vállalt az MTA Wigner Fizikai Kutatóközpont (Wigner FK), az MTA Energiatudományi Kutatóközpont (EK), a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (BME), valamint az SGF Technológia Fejlesztő Kft. Munkájuk elismerésének is tekinthető, hogy a nemzetközi kutatóközösség és az ESA (Európai Űrügynökség) júniusban Budapesten rendezte a Rosetta-Philaeüstököskutató űrmisszió záró konferenciáját.
http://index.hu/tudomany/2016/07/05/tele_van_magyar_cuccal_a_philae
További megjelenés: http://mta.hu/tudomany_hirei/budapesten-zarult-a-rosetta-kuldetes-106626